Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

 

Od ponad czterech lat Klub Kobiet Kreatywnych GRACJA prowadzi wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego mieszczącą się w Ośrodku Zdrowia w Łękawicy. Sprzęt wypożyczany jest bezpłatnie dla osób potrzebujących w nagłych przypadkach lub do czasu załatwienia formalności w pozyskaniu sprzętu z Narodowego Funduszu Zdrowia. Za wypożyczany sprzęt pobierana jest kaucja. Wypożyczalnia jest dobrze wyposażona. Pierwszy sprzęt został zakupiony w ramach projektu „Rodzina w obliczu niepełnosprawności – jak radzić sobie ze sprawowaniem opieki domowej” w ramach programu „Razem możemy więcej” ze środków Fundacji „Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej”. Dzięki zakończonej sukcesem akcji zbiórki makulatury prowadzonej we wszystkich miejscowościach gminy wypożyczalnia została doposażona w nowy, specjalistyczny wózek dla dziecka oraz kule i balkoniki. Oprócz tego w wypożyczalni dostępne są:

  • chodziki, wanienki do mycia głowy, trójnogi, drabinki oraz wózki inwalidzkie dla dorosłych, które pochodzą z darowizn osób fizycznych.
  • Wypożyczalnia prowadzona jest przez panią Magdalenę Iwaniec z Łękawicy – która jest członkinią Klubu i jej aktywną działaczką. Kontakt do pani Madzi można uzyskać w Ośrodku Zdrowia w Łękawicy lub Urzędzie Gminy w Skrzyszowie i po telefonicznym ustaleniu wypożyczyć sprzęt.
  • Wszystkie osoby potrzebujące zapraszamy do skorzystania a osoby, które dysponują już niepotrzebnym sprzętem prosimy o darowanie go aby mógł służyć innym.

Regulamin wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego- zobacz...