Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zobacz galerię...

W lipcu zakończył się pierwszy projekt realizowany przez nasz Klub. W ramach projektu zostały przeprowadzone szkolenia z zakresu W ramach projektu został przeprowadzony cykl spotkań edukacyjnych i warsztatów, których tematem było przybliżenie wiedzy na temat prawidłowej opieki nad osobą niepełnosprawną w domu przez domowników i innych członków rodziny we wszystkich miejscowościach naszej Gminy.

Broszura informacyjna-pobierz...

 

Klub Kobiet Kreatywnych Gracja ogłasza nabór do projektu „Rodzina w obliczu niepełnosprawności –jak radzić sobie ze sprawowaniem opieki domowej”. Projekt będzie realizowany od 7 maja 2012 do 23 lipca 2012 r, na terenie gminy Skrzyszów.

Przewiduje on

  • przeprowadzenie w pięciu miejscowościach: Skrzyszów, Ładna, Pogórska Wola, Szynwałd i Łękawica -cyklu spotkań edukacyjnych i warsztatów, których tematem będzie przybliżenie wiedzy na temat prawidłowej opieki nad osobą niepełnosprawną w domu przez domowników i innych członków rodziny.

 

  • utworzenie nieodpłatnej mini wypożyczalni sprzętu ułatwiającego opiekę nad niepełnosprawnym (np. drabinki do podciągania, kule łokciowe i podpachowe, balkoniki, wanienki do mycia głowy w łóżku).

 

  • w ramach zakresu rzeczowego projektu planuje się również wydanie broszury zawierającej najważniejsze informacje i porady związane z opieką domową. Przekazana będzie ona nieodpłatnie uczestnikom projektu, oraz udostępniona w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Skrzyszowie, gminnych ośrodkach zdrowia oraz umieszczona na naszej stronie internetowej.