Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zobacz galerię...

To kolejny projekt promujący aktywność ruchową wśród kobiet z terenu Gminy Skrzyszów. Projekt otrzymał dofinansowanie z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich zasilanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Konkurs przeprowadziło Babiogórskie Stowarzyszenie Zielona Linia. Inicjatywę napisania projektu oraz jego zorganizowania na terenie Gminy Skrzyszów podjęła grupa nieformalna „Fitness Babki” a organizacją, która udzieliła wsparcia merytorycznego oraz formalno – księgowego był Klub Kobiet Kreatywnych GRACJA.

 

Warto podkreślić, że zajęcia z zakresu aerobiku, prowadzone regularnie od 2 lat przez Klub, cieszą się coraz większą popularnością. W tym projekcie chodziło nie tylko o kontynuację dobrych praktyk ale również o zachęcenie kolejnych pań do tego typu aktywności o czym świadczy już sam tytuł projektu. W ramach projektu przeprowadzono 20 zajęć dla każdej z 3 grup jakie powstały. Zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowanych instruktorów fitness. Początkowe zajęcia wprowadzały tylko podstawowe kroki, tak aby każda pani, nawet początkująca, mogła sobie poradzić, a następnie wprowadzono typowe kroki i ćwiczenia dla aerobiku tj. BPU czy pilates. Na zajęciach wykorzystywany był sprzęt zakupiony podczas realizacji poprzednich projektów z zakresu aerobiku. Podczas projektu został nagrany film instruktażowy pokazujący jak w prosty sposób można wykonywać ćwiczenia aerobikowe. Oprócz relacji z projektu nagrany został pełny zestaw ćwiczeń w wykonaniu najaktywniejszych członkiń klubu GRACJA które ćwicząc już trzeci rok, do perfekcji opanowały wszystkie tajniki fitnessu.

Aerobik pod sztandarem organizacyjnym Klubu Kobiet Kreatywnych GRACJA jest kontynuowany dalej. Grupy w Szynwałdzie, Pogórskiej Woli i Ładnej regularnie ćwiczą. Panie złożyły się na opłacenie instruktorek ale w porównaniu z kosztami jakie musiałyby ponieść dojeżdżając do Tarnowa oraz opłacić uczestnictwo w tamtejszych klubach, kwoty te są znikome.

Zapraszamy wszystkie panie chętne do uczestnictwa w zajęciach. Miejsca jeszcze są. Zajęcia będą prowadzone do czerwca 2015r. W Pogórskiej Woli zajęcia odbywają się w każdy wtorek i czwartek o godz. 19:15, w Ładnej we wtorki i czwartki o godz. 18:00, w Szynwałdzie w poniedziałki i środy o godz. 18:00

Jolanta Furtak