Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zobacz galerię...

„Nakrętka mała ale dużo zdziała” – pod tym wymownym hasłem już po raz drugi udało się zebrać ciężarówkę nakrętek z terenu Gminy Skrzyszów. Zbiórka, organizowana przez Klub Kobiet Kreatywnych GRACJA, trwała ponad rok.

 

Udało się zebrać ponad 150 worków ważących prawie 2 tony. Dzięki uzyskanym funduszom zostanie zakupiony sprzęt rehabilitacyjny dla Dawida Kapustki-mieszkańca Pogórskiej Woli, który rok temu w wyniku upadku z dachu szkoły podczas malowania, uległ poważnemu wypadkowi uszkadzając sobie kręgosłup. Dawid powoli wraca do zdrowia, a intensywna rehabilitacja przynosi efekty. Każda pomoc jest w takiej sytuacji potrzebna. Dawid to młody, ambitny i pracowity człowiek, gdy był sprawny wiele działał na rzecz dobra wspólnego, pomagał w parafii, szkole i gminie, częstokroć nie biorąc wynagrodzenia za swoją pracę.

W zbiórkę nakrętek zaangażowanych było bardzo wiele osób. Były to zarówno członkinie Klubu jak i wolontariusze nie zrzeszeni w stowarzyszeniu. Szczególne wyrazy podziękowania składamy panu Janowi Burasowi, który prowadząc zbiórkę plastikowych butelek w ramach działalności zawodowej, osobno zbierał nakrętki, które w sporych ilościach przekazał na rzecz naszej akcji. Dziękujemy za wsparcie organizacyjne zbiórki i pomoc przy przesypywaniu i magazynowaniu nakrętek panu Jerzemu Sysło. Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy systematycznie przynosili do oznakowanych pudeł nakrętki. Dziękujemy szkołom, które pomagały w akcji, uczniom którzy przynosili nakrętki oraz rodzicom, którzy zachęcali swoje pociechy ucząc jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka. Wszystkim znane przysłowie „ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka” ma w tym miejscu absolutne zastosowanie, bowiem aby uzyskać 1 kg nakrętek trzeba ich zebrać ok. 800 szt., a cena 1 kg w skupie kosztuje 1 zł.

Zbiórka nakrętek jest kontynuowana, na najbliższym walnym zebraniu zostanie podjęta decyzja kogo wesprzemy w tej akcji. Zebrane nakrętki w dalszym ciągu można przynosić w miejsca, w których stały oznakowane pudła. Zachęcamy kolejne osoby do włączenia się w zbiórkę. Osób potrzebujących wsparcia jest naprawdę dużo. Pokażmy po raz kolejny, że umiemy pomagać!

Jolanta Furtak