Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 Zobacz galerię...  Już po raz trzeci udało się zebrać ciężarówkę nakrętek w akcji organizowanej przez Klub Kobiet Kreatywnych GRACJA na terenie Gminy Skrzyszów. Stowarzyszenie zbiera nakrętki od kilku lat pod wymownym tytułem „Nakrętka mała, ale dużo zdziała”. Zebrane nakrętki zostały załadowane przez wolontariuszy do samochodu, który przyjechał z firmy Ekopoldex prowadzącej recykling i odzysk odpadów plastikowych w Myślenicach.

Zobacz galerię...

„Nakrętka mała ale dużo zdziała” – pod tym wymownym hasłem już po raz drugi udało się zebrać ciężarówkę nakrętek z terenu Gminy Skrzyszów. Zbiórka, organizowana przez Klub Kobiet Kreatywnych GRACJA, trwała ponad rok.

 

Udało się zebrać ponad 150 worków ważących prawie 2 tony. Dzięki uzyskanym funduszom zostanie zakupiony sprzęt rehabilitacyjny dla Dawida Kapustki-mieszkańca Pogórskiej Woli, który rok temu w wyniku upadku z dachu szkoły podczas malowania, uległ poważnemu wypadkowi uszkadzając sobie kręgosłup. Dawid powoli wraca do zdrowia, a intensywna rehabilitacja przynosi efekty. Każda pomoc jest w takiej sytuacji potrzebna. Dawid to młody, ambitny i pracowity człowiek, gdy był sprawny wiele działał na rzecz dobra wspólnego, pomagał w parafii, szkole i gminie, częstokroć nie biorąc wynagrodzenia za swoją pracę.

W zbiórkę nakrętek zaangażowanych było bardzo wiele osób. Były to zarówno członkinie Klubu jak i wolontariusze nie zrzeszeni w stowarzyszeniu. Szczególne wyrazy podziękowania składamy panu Janowi Burasowi, który prowadząc zbiórkę plastikowych butelek w ramach działalności zawodowej, osobno zbierał nakrętki, które w sporych ilościach przekazał na rzecz naszej akcji. Dziękujemy za wsparcie organizacyjne zbiórki i pomoc przy przesypywaniu i magazynowaniu nakrętek panu Jerzemu Sysło. Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy systematycznie przynosili do oznakowanych pudeł nakrętki. Dziękujemy szkołom, które pomagały w akcji, uczniom którzy przynosili nakrętki oraz rodzicom, którzy zachęcali swoje pociechy ucząc jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka. Wszystkim znane przysłowie „ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka” ma w tym miejscu absolutne zastosowanie, bowiem aby uzyskać 1 kg nakrętek trzeba ich zebrać ok. 800 szt., a cena 1 kg w skupie kosztuje 1 zł.

Zbiórka nakrętek jest kontynuowana, na najbliższym walnym zebraniu zostanie podjęta decyzja kogo wesprzemy w tej akcji. Zebrane nakrętki w dalszym ciągu można przynosić w miejsca, w których stały oznakowane pudła. Zachęcamy kolejne osoby do włączenia się w zbiórkę. Osób potrzebujących wsparcia jest naprawdę dużo. Pokażmy po raz kolejny, że umiemy pomagać!

Jolanta Furtak